Witamy na stronie Punktu Przedszkolnego nr 1
przy Szkole Podstawowej Nr 16
im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku




POMÓŻMY TEJ RODZINIE!!!

Szanowni Rodzice

Klub Małego Wolontariusza „Klub Ośmiu” w Punkcie Przedszkolnym nr 1 w Białymstoku w dniu dzisiejszym tj. 13 lutego włącza się w pomoc rodzinie zamieszkującej teren Kolonii Knyszyn, która w pożarze w dniu 5 lutego straciła dobytek całego życia. W pożarze domu zginęło 2,5 – letnie dziecko. Ojciec rodziny jest ciężko chory.

Szanowni Rodzice, pragniemy z Państwa pomocą ofiarować rodzinie pogorzelców to, co w chwili obecnej jest jej niezbędne. Z uzyskanych informacji wynika, że rodzina najpilniej potrzebuje:

  • Środki czystości: proszek do prania, szampon, mydło, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń,
  • Płytka elektryczna – 2 – palnikowa,
  • Koce, narzuty,
  • Plastikowe miski, wiadra (różnej wielkości),
  • Zabawki, książeczki (chłopczyk w wieku 4,5 lat),
  • Trochę słodyczy
Jeśli ktoś chciałby pomóc finansowo, to Caritas Archidiecezji Białostockiej udostępniła konto, na które można wpłacać pieniądze.

Nr konta: Bank PKO SA 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem "POMOC POGORZELCOM”.
Ponadto dokonując rozliczenia podatkowego, istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz poszkodowanej rodziny.

Wypełniając odpowiednie rubryki w zeznaniu podatkowym należy wpisać:
- nazwę organizacji: CARITAS POTRZEBUJĄCYM
- numer KRS: KRS 0000269579
- wskazać cel: POMOC POGORZELCOM

WYNIKI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
"NAJPIĘKNIEJSZY AMOREK"

Kategoria wiekowa: 3,4-latki

I miejsce
WIKTORIA MATYSIK - 3 LATA,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 45
NAUCZYCIEL: EWA BARANOWSKA

JULIA DALLEMURA - 4 LATA,
PUNKT PRZEDSZKOLNY „KLUB MAŁYCH ODKRYWCÓW”
NAUCZYCIEL: JOANNA KURZYNOWSKA

II miejsce
ADRIANNA LEWICKA - 4 LATA,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 51 „PRZYJAZNE”
NAUCZYCIEL: MALGORZATA GODLEWSKA

LENA KIEDA - 4 LATA,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 45
NAUCZYCIEL: ANNA FIONIK

III miejsce
MALWINA MOROZ - 3 LATA,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 45
NAUCZYCIEL: WIESŁAWA DĄBROWSKA, IWONA WINSŁAW

DOMINIKA OLECHNICKA -3 LATA,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 55
NAUCZYCIEL: IZABELA ORGANEK

Wyróżnienia:

JULIA WASILCZYK - 4 LATA,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 52 „KUBUSIA PUCHATKA”
NAUCZYCIEL: ANNA WARŻAGOLIS

OLIWIA CHOMICKA - 4 LATA,
PUNKT PRZEDSZKOLNY NR 1 PRZY SP NR 16
NAUCZYCIEL: EDYTA BAJENA, AGNIESZKA ONOSZKO

KLAUDIA CIMASZEWSKA -3 LATA,
PUNKT PRZEDSZKOLNY NR 1 PRZY SP NR 16
NAUCZYCIEL: EWA BONDARYK, DOROTA KOSSAKOWSKA

WERONIKA BIRYŁO - 3 LATA,
PUNKT PRZEDSZKOLNY NR 1 PRZY SP NR 16
NAUCZYCIEL: AGNIESZKA OLĘDZKA, BARBARA MAZUR

Kategoria wiekowa: 5,6-latki

I miejsce
WIKTORIA GRYGORCZUK – KL. 0,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 IM. Z. GLOGERA
NAUCZYCIEL: MAGDALENA OFMAN

WIKTORIA RURARZ – 6 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 IM. Z. GLOGERA
NAUCZYCIEL: JOANNA RACZKO

II miejsce
GABRIELA GUZIEJKO – 5 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 31
NAUCZYCIELE: IWONA ŁABANOWSKA, BARBARA NAJMANOWICZ

MAJA MARKOWSKA - 6 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 58
NAUCZYCIEL: AGNIESZKA MARCHEL

III miejsce
DOMINIKA WASZKIEL,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 58
NAUCZYCIEL: AGNIESZKA MARCHEL, ANNA WESOŁOWSKA, ANNA BAYER


GABRIELA MOSKWA - 5 LAT,
PUNKT PRZEDSZKOLNY „KLUB MAŁYCH ODKRYWCÓW” NAUCZYCIEL: KATARZYNA ŁAPIŃSKA

Wyróżnienia:

OLA SIENKIEWICZ - 6 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 26
NAUCZYCIEL: BARBARA WALENDZIUK

ALEKSANDRA ZATORSKA - 6 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 77
NAUCZYCIEL: URSZULA CZYKWIN ,EWA PIECZYŃSKA

JOANNA PERKOWSKA - 5 LAT,
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1,UL.LEŚNA 30
NAUCZYCIEL: JOANNA JEMIELIANIUK

MAGDALENA OLIŻAROWICZ - 6 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
NAUCZYCIEL: MARTA GIERASIMCZUK

Kategoria: forma przestrzenna

I miejsce
BARTOSZ WIĘCŁAW – 6 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 51 „PRZYJAZNE”
NAUCZYCIEL: ANETA SAROSIEK

II miejsce
KLAUDIA SŁOMCZYŃSKA – 6 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 8
NAUCZYCIEL: JUSTYNA CZYKWIN – STRĘKOWSKA

III miejsce
ZUZANNA SADOWSKA – 5 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 8
NAUCZYCIEL: MARZENA GRYCIUK

Wyróżnienie:

WIKTORIA WORONECKA – 6 LAT,
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 58 INTEGRACYJNE IM. JANA WILKOWSKIEGO
NAUCZYCIEL: MARZANNA STĘPNIAK

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 14 lutego (wtorek) o godz. 9.00 w Punkcie Przedszkolnym nr 1 przy SP 16, ul. Strażacka 25 w Białymstoku.

Organizatorzy:
Joanna Doroszkiewicz
Beata Surmacewicz
KONKURS RECYTATORSKI "ZIMO BAW SIĘ Z NAMI"

Cele konkursu:
  • rozbudzanie wrażliwości na piękno mowy ojczystej
  • podnoszenie kultury żywego słowa
  • kształtowanie umiejętności prezentacji tekstu poetyckiego
  • pokonywanie lęku przed występami publicznymi
Zasady uczestnictwa:
  • Do konkursu zapraszamy po dwóch przedstawicieli z poszczególnych grup.
  • Utwór dla dziecka wybierają wychowawcy grup i oni przygotowują go do konkursu.
  • Utwór powinien być związany z tematyką zimową.
  • Konkurs odbędzie się w drugiej połowie lutego.
Organizatorzy: grupa "Smerfy"
Joanna Doroszkiewicz
Beata Surmacewicz

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJA CHOINKA"

Laureatami konkursu zostali:


I miejsce – Bartosz Kadłubowski
I miejsce – Błażej Łukaszewicz
I miejsce – Gabriela Sokolewicz

II miejsce – Karol Dołkin
II miejsce – Julia Czerniawska
II miejsce - Szymon Niczewski

III miejsce – Matylda Czerepska
III miejsce – Weronika Biryło
III miejsce - Kinga Zuchwalska

KOMISJA PRZYZNAŁA RÓWNIEŻ 26 NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSIE:


Piotr Wyszyński
Tomasz Grodzki
Anna Rutkowska
Michał Jan Seliga
Rafał Mateusz Seliga
Aleksandra Nartowicz
Martyna Łukaszewicz
Jan Teleszewski
Cyprian Klimowicz
Oliwia Chomicka
Maciej Rećko
Roksana Szczęsnowicz
Dawid Sojko
Natalia Gulc
Daniel Świzik
Klaudia Cylwik
Aleksander Groman
Mateusz Rybaczuk
Nikola Nazar
Jakub Sokół
Filip Wawiernia
Filip Tur
Oliwia Chomicka
Kacper Purwin
Wojciech Bagdanowicz
Anna Zomkowska


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MÓJ UKOCHANY MIŚ"

Laureatami konkursu zostali:


I miejsce – Miłosz Januszkiewicz
I miejsce – Julia Czerniawska
I miejsce – Filip Wawiernia

II miejsce – Tomasz Grodzki
II miejsce – Mateusz Rybaczuk
II miejsce - Jan Teleszewski

III miejsce – Krzysztof Rybko
III miejsce – Jakub Sokół
III miejsce - Szymon Niczewski

KOMISJA PRZYZNAŁA RÓWNIEŻ 15 WYRÓŻNIEŃ DLA PRAC, KTÓRYCH AUTORAMI SĄ:


Groman Aleksander
Niczyporuk Aleksandra
Rutkowska Anna
Seliga Michał Jan
Seliga Rafał Mateusz
Głuchowska Kamila
Pudłowska Sandra
Zolnik Stanisław
Szurpicka Gabriella
Biryło Weronika
Chomicka Oliwia
Rećko Maciej
Rutkowska Joanna
Wyszyński Piotr
Zuchwalska Kinga


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "DARY JESIENI"

W dniu 04.11.2011 roku w Punkcie Przedszkolnym nr1 rozstrzygnięto KONKURS PLASTYCZNY pt. "DARY JESIENI".

Laureatami konkursu zostali:


I miejsce – Julia Czerniawska
I miejsce – Aleksandra Niczyporuk

II miejsce – Krzysztof Rybko
II miejsce - Gabriela Sokolewicz

III miejsce – Szymon Niczewski
III miejsce - Kamila Głuchowska

KOMISJA PRZYZNAŁA RÓWNIEŻ 10 WYRÓŻNIEŃ DLA PRAC, KTÓRYCH AUTORAMI SĄ:


Tomasz Grodzki
Laura Włosińska
Julia Kajewska
Aleksandra Paradowicz
Gabriela Mikowska
Maciej Kowalczyk
Anna Rutkowska
Michał Seliga
Rafał Seliga
Paulina Nartowicz

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w środę
9 listopada 2011 r. w Punkcie Przedszkolnym nr1
o godz. 10.30.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy,
a zwycięzcom gratulujemy!!!!



WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA - PRZYPOMINAMY O PRZYNIESIENIU DRUGIEJ CZĘŚCI WYPRAWKI W MIESIĄCU LUTYM

Wyprawka przedszkolaka

  • komplet do leżakowania: kołdra, poduszka, piżama w worku - wszystko podpisane

  • kapcie - podpisane

  • ręcznik papierowy - 4 szt

  • chusteczki higieniczne wyjmowane - 6 pudełek

  • serwetki śniadaniowe - 1 opakowania

  • chusteczki higieniczne mokre- 3 opakowania

  • ubrania na zmianę (bluzka, spodnie, rajstopy, majtki, itp.)

Ręczniki, chusteczki, serwetki prosimy przynieść w dwóch ratach. Pierwszą we wrześniu, drugą w lutym.

Informacja o koszcie wyprawki plastycznej zostanie przekazana we wrześniu.


© Punkt Przedszkolny nr 1 przy Szkole Podstawowej Nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku